Kadın Cilt Bakımı

Yüzdeki kırışıklıklar bitkisel yöntemlerle nasıl giderilir?

Yüzdeki kırışıklıklar bitkisel yöntemlerle nasıl giderilir?

Kırışıklıklar bayanların orta yaşlarda en önemli sorunlarından birisi olarak öne çıkmaktadır. Kırışıklıklara karşı bu yazıda, diyet ve beslenme önerileri, egzersiz ve peeling gibi kırışıklık giderici yöntemler anlatılarak kırışıklıklara bitkisel çözümler hakkında öneriler verilecektir.

En başta güzel bir cildin sağlıklı bir bedende bulunduğu kuralını hiç unutmamak gerekir. Artık egzersizlere de başlasanız hiç fena olmaz.

Kırışıkları gidermek ve yok etmek için yöntemler nelerdir?

Kimyasal veya bitkisel peeling ( Gerek kimyasal gerekse bitkisel peeling yöntemi (green peeling de denilir), cildin kırışıklık sorunu olan katmanlarının soyulması yöntemine dayanmaktadır.

Lazer ile kırışıklık tedavisi (laser resurfacing) diğer bir cilt soyma ve gençleştirme tekniği olarak kırışıklıkları tedavi eder.

Biyolojik dolgu maddeleri adını verdiğimiz kollajen, hyaluronik asid, yağ, yapay dolgu malzemeleri gibi bir takım organik maddeler ile kırışıklık görülen cilt dokusunun deri altına enjeksiyon yapılarak dolgu yapılma işlemidir.

  • Botilinum toksini tedavisi yoluyla cilt ve yüz kırışıklıklarının tedavisi
  • Yüz germe estetik ameliyatı ile kırışıklık tedavisi

Kırışıklıklara doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilmemiz gerekenler

Şayet yukarıdaki yöntemlerden hiç birisini yaptırma imkanınız yok ise bu durumda doğal yöntemler kullanarak kırışıklık tedavisi yapabilirsiniz. Evde uygulanabilecek bu yöntemler ile sadece yaşlanma sonucu oluşan cilt kırışıklıkları değil, yüzdeki tikler nedeniyle meydana gelen kırışıklıklar da tedavi edilebilmektedir.

1) Uyurken yüksek yastık kullanmak yüz derisinde kan akışını azalttığı için cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklara neden olur. Bu nedenle en önemli doğal yöntem, düşük yastık kullanmak veya hiç kullanmamaktır.

2) Badem yağı kırışıklık tedavisi için etkili bir bitkisel çözümdür. Badem yağı ile 2 damla gliserini karıştırarak kırışıklar bulunan yüz bölgelerine masaj yapabileceğiniz gibi badem yağı yerine badem çekirdeğini ezerek zeytin yağı ile karıştırarak ta kırışıkların tedavisinde faydalar sağlanabilmektedir.

3) Kırışıklık kremleri de kırışıklara karşı doğal bir çözüm yöntemi olarak aklınızda bulunmalıdır.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.