Kadın Cilt Bakımı

Yoğurdun Kadınlar İçin Sağlığa ve güzelliğe 6 Yararı

Yoğurdun Kadınlar İçin Sağlığa ve güzelliğe 6 Yararı

Pek çok kadın zaten, yoğurdun diyetlerine düzenli bir gıda eklemesi için birçok pratik neden olduğunu biliyor. Proteinleri olarak, iyi bakteri ve kalsiyum sağlığınız için somut faydalardır. Ancak bazıları yoğurtun kişisel bakım ve güzellik için de muazzam bir ürün olduğunu bilmiyor olabilir. Bu yazıda, kadınlar için yoğurt yararlarını bileceksiniz.

Yoğurdun Kadınlar İçin Faydaları

1. cildinizi nemlendirir ve akne ve sivilce oluşumunu önler: Yoğurt cilt için mükemmel bir nemlendiricidir. Nemlendirici maskenizi yoğurda biraz bal ekleyerek yapabilirsiniz. Ilık su ve bir bezle durulamadan önce bu karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletin. Uzmanlar, yoğurttaki probiyotiklerin akneye neden olan bakterilerin cildin içinde büyümesini ve çalışmasını engelleyen bir engel oluşturabileceğini söylüyor.

2. Güneş yanığı rahatlatır: Sadece kremsi ve soğuk yoğurdun uygulanması, güneşlenmek için ideal zamanı geçen ve maruz kalan ve etkilenen cildin yanmasını gidererek bir insanı iyi hissettirebilir. Ayrıca, sahip olduğu iyi yağlardan dolayı kurumasını önler.

3. Kepeği azaltır: Kepek varsa, bu yoğurt saç maskesini yapın.

  • İki çorba kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çorba kaşığı organik bal ekleyin ve iyice karıştırın.
  • Maskeyi hazırladıktan sonra doğrudan kafa derisine uygulayın.
  • Tüm saç derisini kaplamak için pamuk kullanın.
  • Sonra 1 saat kadar hareket etmesine izin verin.
  • Sonunda, kafanı her zamanki gibi yıkayacaksın.
  • En az üç hafta boyunca yapın, siz de değişikliği fark edeceksiniz.

4. İyi bir saç kremidir: Yoğurt derin bir bakım tedavisi malzemesi olup mükemmel bir saç nemlendiricidir.

Saçınıza yoğurt sürün. Başınızı plastik bir duş başlığı ile kapatın ve yoğurdun 30 dakika boyunca kalmasına izin verin. Daha sonra saçlarınızı düzenli olarak yıkayın. Sonuçları hemen göreceksiniz.

5. Ayak tırnakları mantarı için çok iyidir: Etkilenen tırnağa günde iki kez ve birkaç hafta boyunca doğal yoğurt uygulanması yapın. kurumasını sağlamak ve sonra ılık suyla durulamak mantarı ortadan kaldırabilir. Tabii, çok derin bir mantar olmadığı sürece. Aynı şekilde, ayak tabanınıza kremsi doğal yoğurt uyguladığınızda yumuşatır.

6. Vajinal Enfeksiyonları Kolaylaştırır: Candida adında, genellikle cildinizde de dâhil olmak üzere, herhangi bir problem yaratmadan yaşayan bir mantarın aşırı büyümesinden kaynaklanan bazı vajinal enfeksiyonlar. Ancak bazen Candida çoğalabilir ve rahatsız edici kaşıntıya neden olabilir. Hafif bir kaşıntı olduğu ve şiddetli bir enfeksiyon olmadığı sürece vajinanıza topikal olarak yoğurt uygulamak hissi azaltabilir ve ortadan kaldırabilir. Bunun birçok detektörü olmasına rağmen, mantarların büyümesini durduran bir ajanı yoğurtla kapatacak çalışmalar yapılmıştır.

Ne tür yoğurt kullanmalısınız? Bir tatlandırıcı eklenmemiş, laktobasil içeren ve doğal olan yoğurtlar kullanmalıdır.
Not: Bu, yalnızca bir maya enfeksiyonunun

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.