Kadın Cilt Bakımı

Yaşlılığın habercisi olan göz çevresindeki kırışıklıklara karşı ne yapmalı?

Yaşlılığın habercisi olan göz çevresindeki kırışıklıklara karşı ne yapmalı?

Özellikle gözün etrafında görünen, yaşlılığın belirtisi olan ince kırışıklıklar, çokça mimik hareketleri yapıldığında ve birçok dış faktörler nedeniyle zamanından önce ortaya çıkabilirler. Peki, bu kırışıklıklara engel olmak için ne yapmalıyız? Diyorsanız aşağıda vereceğimiz göz çevresi kırışıklıkları için doğal çözümleri denemelisiniz.

Süt ve pamuk
Sütün ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sütün içinde bulunan protein, amino asit ve lipitler kırışıklıkların oluşumunu geciktiriyor. Pamuğa biraz süt döküp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayıp temizleyin. Eğer sütün etkisini artırmak istiyorsanız, içine bal da ekleyin.

Poşet yeşil çay
Günlük hayatta kullandığınız poşet yeşil çayları demledikten sonra çöpe atmayan. Demlenmiş poşet çayı buzdolabında beklettikten sonra kırışıklıkların olduğu bölgenin üzerine koyun ve birkaç dakika bekletin. Bu uygulama hem gözlerinizi rahatlatır, hem de kırışıklıkların oluşmasını geciktirir.

Halka patates dilimleri
Son zamanlarda cilt bakımında sık sık rastladığımız patates, özellikle, ciltteki lekeleri yok etmekte çok etkilidir. Aynı zamanda yüzdeki kırışıklıklara karşı da etkili olan patatesi halkalı dilimlere ayırarak gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletin.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.