Kadın Cilt Bakımı

Vücut Bakımı İçin Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları

Vücut Bakımı İçin Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları

Vücut bakımı yapan insanların daha sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için her sabah ekmeğin üstüne reçel yerine bal sürün, üstüne ise tarçın tozu serpin. Bu karışım kanda kolesterolü azaltır ve kalp krizi riskini ortadan kaldırır. Hatta kalp krizi geçirmiş hastalarda tekrar kalp krizinin baş vermesine müsaade etmez ve kalp kasını kuvvetlendirir.

Amerika ve Kanada’da bulunan yaşlılar evlerinde yaşayan yaşlılara periyodik bal ve tarçın karışımı verilir. Uzun süre bu karışım kullananların damarlarında yaşanan olumlu değişiklikler hekimler tarafından onaylandığı için ondan bazı ülkelerin bakım evinde de daima kullanılır. Uzmanların araştırmaları bal ve tarçın karışımının aşağıdaki yararları olduğunu doğrulamışlardır.

Bal ve Tarçın Karışımının Faydaları

  • Organizmanın gücünü artırır
  • Dikkati ve hafızayı güçlendiriyor
  • Sidik kesesinin iltihabi hastalıklarını iyileştirir
  • Saç dökülmesini önler
  • Ciltteki enfeksiyonları iyileştirir
  • Sindirimi iyileştirir
  • Ağız kokusunu giderir
  • Organizmanın yaşlanma hızını azaltır.

Yaşlı insanlarda bal ve tarçın karışımının faydasının inceleyen Amerikalı Doktor Milton Bur’a göre bu karışım yaşı insanlar için vazgeçilmez doğal bir ilaçtır. Ona göre her gün bir bardak suya yarım çay kaşığı tarçın ve bal döküp içmek organizmanın yaşam fonksiyonlarını güçlendirir ve onarır. Bunun için her gün sabah aç karnına ve gece saat 15.00-da 1 bardak suya yarım kaşık tarçın ve bal döküp karıştırın ve için.

Artritten (Eklem iltihabı) muzdarip hastalar sabah ve akşam 1 bardak sıcak suya 2 çay aşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın ekleyip içmesi gerekir. Bu karışımı düzenli kabul etmek artrit belirtilerini azaltır.

Kopenhag Üniversitesi doktorları kendi hastalarına her sabah aç karnına 1 çorba kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın karışımı yemesini tavsiye etmiş ve 1 ay sonra muayene etmişlerdir. İncelemeler sonucunda 200 hastadan 73-ün artrit ağrılarının tamamen yok olduğu tespit edilmiştir.

Kolesterolü olan hastalar 2 çorba kaşığı balı 3 çay kaşığı tarçınla 2 bardak suya karıştırıp içince, 2 saat süreyle kanda kolesterol miktarı % 10 azalır. Kolesterolden kronik acı çekenler günlük beslenmelerine bal ve tarçın ilave ederlerse, kanlarında kolesterol miktarının giderek azaldığını göreceklerdir. Bal ve tarçını karıştırıp ağrıyan dişin üzerine basınca diş ağrısı hafifler ve geçer. Süte katılmış bal ve tarçın nezle belirtilerini giderir ve hastalığın hızlı iyileşmesine yardım eder. Uzmanlar bal ve tarçın karışımını bir süre kabul edenlerin cilt sorunlarının ortadan kalktığını ve derilerinin güzelleştiğini de kabul ederler.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.