Kadın Cilt Bakımı

Tüyleri kökünden koparan ve tüylerin geç çıkması için karışım

24.04.2015
59.027
Tüyleri kökünden koparan ve tüylerin geç çıkması için karışım

Birçok bayan ve erkek istenmeyen kıllardan kurtulmak için jilet, çeşitli tüy dökücü kremlere ve epilasyona başvuruyorlar. Ama bunlardan bazıları tüylerin daha kalın çıkmasına neden oluyor ve böylece boşuna para harcamış olunmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden en kolay ve verimli olanı seçmek saha doğru olacaktır.

Ev ortamında kılları kökünden koparan ve er geç çıkmasını sağlayacak karışımdan erişebilirsiniz. Herkesin “sir ağda” olarak bildiği bu ürünleri hazır şekilde de alıp uygulanabilir. Ama içinde çeşitli kimyasal maddeler olduğu için ev ortamında doğal ürünlerle hazırlamak daha uygundur.

Gereken malzemeler: 

  • 1/4 bardak sirke veya limon suyu
  • 3 su bardağı şeker

Hazırlanışı: Bir küçük tencere alıp içine şeker dökün. Daha sonra sıcak fırında kızdırın. Şeker eriyene kadar karıştırın. Üzerine sirke veya limon suyu ilave edin. 15-20 dakika karıştırın. Daha sonra alınan ürünü nispeten soğuması için kenara koyun.

Kullanımı: Uygulayacağınız yeri ılık su ile yıkayıp durulayın, cildiniz temiz, gözenekleriniz açık olsun ki, daha çabuk etki etsin. Daha sonra tahta çubuğun yardımıyla ürünü tüylerin çıkış yönüne doğru sürün, ama bu zaman ürün sıcak olmalıdır. Fakat ayağı yakacağı kadar ve dayanılmaz derecede sıcak olmamalıdır. Daha sonra bunun için öngörülmüş özel yapıştırıcılar kullanabilirsiniz. Alınan ürünü tüy / kıl olan yere yaydıktan sonra yapışkanı üzerine sürüp yavaşça sıkın. Tüylerin büyüme yönünün tersine bandı çekin. Bu arada biraz hızlı hareket etmeye ve yapışkanı hızla kopartmaya dikkat edin.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.