Kadın Cilt Bakımı

Sivilce izlerini yok edecek ev ilaçları

27.04.2019
268
Sivilce izlerini yok edecek ev ilaçları

Güçlü bir sivilce salgını sıklıkla çirkin ve kalıcı sivilce izleri bırakabilir. Sivilce siyah nokta, beyaz nokta ve sivilce gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Cildiniz, sivilce ile ilgili sorunlardan etkilendikten sonra, sivilce izleri neredeyse kaçınılmazdır. Sivilce izlerinin yoğunluğu, maruz kaldığınız sivilce sorununun ciddiyetine bağlıdır. Zarar arttıkça, izler iyileşme sonrası daha derin olur.

Sırtınızdaki veya yüzünüzdeki sivilce izlerinin varlığı bir süredir sizi rahatsız ediyorsa, muhtemelen güvenli ve etkili oldukları düşünüldüğünde sivilce izleri için bazı ev ilaçlarına başvurabilirsiniz. Sivilceden sorumlu olduğu bilinen çeşitli baskın nedenlerin yanı sıra, kimyasal bazlı kozmetik ürünlerin kullanımından kaynaklanan yan etkiler de olabilir.

Bu nedenle, doğal tedaviler, sivilce izleri ile başa çıkmak için oldukça tercih edilir, çünkü bunlar, yan etkileri yoktur, uygulanması basit ve çoğu zaman ucuzdurlar. Ek olarak, bu arıtma bileşiklerinin çoğu evde doğal maddelerden yapılır. Bu nedenle, bileşenlerin güvenliği konusunda emin olabilirsiniz.

Sivilce – akne izlerini tedavi etmek: Doğal ev ilaçları

 Akne izleri, son derece etkili bazı doğal ilaçların yardımı ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Onlardan bazıları:

Bal akne izleri için de mükemmeldir. Hızlı sonuç almak için sadece izlerinin üzerine ve yüzünüzün her yerine uygulayın. Bal sadece yara izleriyle uğraşmaz, aynı zamanda cilde parlaklık katar. Aşırı kuru kış aylarında cildin doğal bir nemlendirici olduğu da bilinmektedir.

En basit çözümlerden biri sandal ağacı tozu ve gül suyundan bir macun hazırlamak olacaktır. Bunu yaralara ve etkilenen bölgelere uygulayın ve gece boyunca bırakın. Sabahları izlerin görünür şekilde aydınlatılması için yıkayınız. Bununla birlikte, daha iyi sonuçlar için, tamamen saf olan sandal ağacı tozunu kullandığınızdan emin olun.

Lavanta yağı sivilce izleri için mükemmel bir ev ilacı olabilir. İzleri günde iki kez uygulayın ve sonuçları birkaç gün içinde görün.

Ekşi krema, yoğurt, biraz yulaf ezmesi ve birkaç damla limon suyu ile bir paket hazırlayın. Bu paket ize ve izlere uygulanmalı ve yaklaşık 10 dakika bekletilmelidir. Paket cilt üzerinde kuruduktan sonra yıkayın.

Bir bardak taze salatalık suyu çıkartın ve sivilce izlerini ve lekeleri iyileştirmek için günde iki kez sivilce izlerine uygulayın.

Günlük olarak izlerinize birkaç damla seyreltilmemiş limon suyu damlatın. Kireç suyu, cilt için doğal bir ağartma maddesi olarak kabul edilir ve yara izlerinin belirgin şekilde hafifletilmesine yardımcı olur.

Bunların dışında sivilce izleri için başka birkaç ev ilaçları var. Ancak, hepsi eşit ve evrensel olarak etkili olmayabilir. Size en uygun olanı kontrol etmeniz ve uzun süren sonuçlar için aynı süreyi uygulamaya devam etmeniz gerekir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.