Kadın Cilt Bakımı

Selülitleri tek seferde yok eden doğal maske

04.10.2018
197
Selülitleri tek seferde yok eden doğal maske

Kışın vücutta kolayca saklanan cilt sorunlarını ve selülitleri yazda gizlemek mümkün olmuyor. Yanlış beslenme, genetik faktörler, hareketsizlik, vücudun susuz kalması, kahve ve gazlı içeceklerin fazla kullanımı gibi birçok faktör sonucu selülitler oluşuyor.

Güzellik alnında tanınmış uzman kozmetolog Figen Aktosun selülitleri gideren etkili reçete tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Bunun için kahve çekirdekleriyle hindistan cevizi yağı ve patates gereklidir. Bu malzemelerden yapılan maskeyi 14 gün içinde de uygulanmalıdır.

Gerekli malzemeler:

  • Kahve çekirdeği
  • Hindistancevizi yağı
  • 1 adet patates

Hazırlanışı:

Ağırlık göre 50 ile 70 kg arasında olan kişiler için dört çorba kaşığı dövülmüş kahve çekirdeğinin içine dört kaşık hindistan cevizi yağı ve bir adet rendelenmiş patatesin suyunu ekleyin. Daha fazla kilolu hanımlar malzemelerin miktarını artırabilir.

Maske krema haline gelene kadar karıştırın. Karışımı sorunlu yerlere, kas yönünde aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulayıp streçle örtün. 25 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Etkili sonuç için maskeyi 14 gün boyunca uygulamalısınız.

Figen Aktosun maskeyi uygulayan hanımlara tavsiye şudur, selülitli bölgelerin önce ve sonraki halini çeksin. 14 günden sonra farkları mukayese etsinler.

Uygulama süresince tatlılar ve hamurlu ürünlerden uzak durmakta fayda vardır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.