Kadın Cilt Bakımı

Selülit ve Çatlaklar İçin Bitkisel Formül

06.07.2011
1.490
Selülit ve Çatlaklar İçin Bitkisel Formül

Selülit ve Çatlaklar İçin Bitkisel Formül

Kadınların vücut güzelliğinin özellikle bacakların ilk sıradaki sorunu selülit sorunudur. Selülit sorunu  çok şişman veya kilolu bayanlarda çok  gözükür görüşü yanlıştır. Selülit problemi özellikle dengeli beslenme ve sağlıklı beslenme sorunu yaşayan kadınlarda çok gözükür. Abur cuburların atıştırması sonucu bayanların o güzel ve pürüzsüz bacaklarında çukurumsu görüntülerin oluşmasına neden olur.

Özellikle yaz ayları selülit sorunu yaşayan kadınların korkulu mevsimidir.Yaz döneminde sıcak olduğundan giyilen diz üstü elbiseler ve etekler selülitli bacakların ortaya çıkmasına neden olur. Hele bikini veya mayo giyip de denize girenler için selülit sorunu tam bir kabus gibi.

Selülit; Derinin alt tabakasında, yağ dokusunun çevresinde oluşur. Deride portakal kabuğuna benzer pütür pütür bir görüntüye sebep olur. Güzellik sorunu olarak kabul edilen selülite karşı bir çok uygulama mevcuttur. Vücutta oluşan selüliti önlemek için öncelikle beslenme şekline önem verilmelidir. Hayvansal yağlar, tuz, şeker, asitli içecekler, alkol, sigara ve fast-food beslenme tarzı selülit oluşumuna sebep olan en büyük etkenlerdir.

Bu tür gıda ürünleri, vücuttaki yağ hücrelerini şişiriyor, dokularda su topluyor ve vücudun toksinlerden arınmasına engel oluyorlar. Sağlıklı beslenmek ve selüliti engellemek için; Taze meyve ve sebze tüketilmeli, yağsız ürünler tercih edilmeli ve baklagiller ölçülü miktarda tüketilmelidir.

Sağlıklı beslenmenin yanında egzersiz yapmalısınız eğer selülitiniz varsa, o bölgeye bakım ve masaj yapılıp dışarıdan destek vermelisiniz. Her şeye rağmen selülitten kurtulamıyorum diyorsanız bir uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Selülit ve Çatlaklar İçin Bitkisel Formül

  • 20 damla Keten tohumu yağı
  • 10 damla Kayısı çekirdeği yağı
  • 10 damla Lahana yağı
  • 10 damla Yosun yağı
  • 5 damla Greyfurt yağı
  • 5 damla Sedir ağacı yağı

HAZIRLANIŞI VE KULLANIMI

Bütün yağlar yavaş yavaş tahta bir kaşıkla karıştırılır. Yağ karışımı hazırlandıktan sonra selülit bölgeye aşağıdan yukarı doğru hareketlerle masaj yapılarak uygulanır. Karışım deriye iyice yedirildikten sonra streçfilme sarılır. Bölge sıcak bir havlu ile sarılır ve en az 20 dk en fazla bir saat beklenir. Ilık su ile temizlenir. Uygulamaya ilk başlandığında haftada 2 ya da 3 kez uygulanır. Yoğun ve derin bir selülit oluşumu varsa bir ay bu şekilde devam eder. İyileşme görüldüğünde uygulama sayısı düşürülebilir.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.