Kadın Cilt Bakımı

Selülit Sorunundan Kurtulmanın İpuçları

08.02.2011
1.193
Selülit Sorunundan Kurtulmanın İpuçları

Kadının estetik güzelliğini yok eden tüm kadınların baş belası olan selüloit acaba nasıl yok edilir.Özellikle sahnelere çıkan bayan sanatçılar için kabus olan selüloit sorunu çalışan bayanlar içinde çok  büyük sorun oluyor. Estetik açıdan kadına rahatsızlık veren ve kadının öz güvenini yok eden selüloit sorunundan kurtulmak için bu yazımızı dikkatlice okuyun.

Bacaklarınızı sıktığınızda teninizde portakal kabuğu görüntüsü oluşuyorsa; siz de birçok kadında olduğu gibi selüloit sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Kan dolaşımının düzensizliği, hareketsiz yaşam, hormon bozukluğu, yetersiz beslenme, ilaç kullanma gibi faktörlere bağlı olarak selüloit oluşabilir.

Selülitli bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak için dayanabileceğiniz kadar soğuk suyla duş masajı yapın. Soğuk su damarları uyaracak ve kan dolaşımını harekete geçirecektir. Soğuk suyu; sağ ayağınızın topuk kısmından başlayarak basenlere ve kürek kemiklerinize doğru tutun. Aynı işlemi sol ayağınızdan başlayarak tekrar edin.

Duş sonrası iyice kurulanın ve sizi sıcak tutacak bir kıyafet giyerek 10 dakikalık yürüyüş yapın. Eğer bulunduğunuz mevsimin hava koşulları ya da yoğun iş temponuz dışarıda yürüyüş yapmanıza engel oluyorsa; evinize step aleti alarak düzenli yürüyüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı ve dengeli beslenme hem cilt hem vücut güzelliğiniz için önemlidir. Selülite karşı açtığınız savaşta kazanmak için cildinizi sıkılaştıracak besinlere yemek programınızda yer vermelisiniz. Kivi, limon, yulaf, bezelye, fasulye ve mercimek yiyerek cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Gündelik beslenmenizde ağır yemeklerine taze sebze ve meyve tüketimine özen göstermelisiniz.

Su; tüm sağlığımızı olumlu yönde etkiler ve her birimizin bildiği önemli bir ipucudur. Günlük su ihtiyacından daha az su içmek ya da hiç su içmemek vücutta ödem tutulmasına ve şişmesine neden olur. Daha sağlıklı vücut, cilt, saçlara sahip olmak için günde 1,5 litre su içmek için kendinizi zorlayın. Kısa süre içinde etkili sonuçlarını alacaksınız. Su içmek vücudunuzdaki zararlı maddeleri dışarı atmanız için de yardımcı olacaktır. Bu sayede kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Vücudunuzun ihtiyacından daha fazla tuz tüketmek; kalp hastalıklarının yanı sıra selülit oluşumunu da doğrudan etkilemektedir. Aşırı tuz tüketimi, selülit olan bölgelerde problemin artmasına neden olur. Mümkün olduğunca az miktarda tuz tüketmeye özen gösterin.

Yürüyüş yapmak, su içmek, dengeli beslenmek, soğuk duş masajı yapmak, az tuz tüketmek gibi basit ve etkili yöntemlerle hem daha sağlıklı vücuda sahip olabilir hem de selülit sorunundan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.