Kadın Cilt Bakımı

Saç problemleri için yağlar: Saç problemlerini önlemek için hangi yağları kullanmalısınız?

23.04.2019
170
Saç problemleri için yağlar: Saç problemlerini önlemek için hangi yağları kullanmalısınız?

Saç bakım ürünlerini kullanmak yerine saç yağı kullanmak, gerekli tüm besin maddelerini içerdiklerinden daha iyi bir seçenek olabilir.

Sağlıklı ve güçlü saçlar bir bireyin kişiliğini arttırır. Ancak kirlilik, kir ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları nedeniyle saçla ilgili birçok soruna neden olabilir. Saçla ilgili problemlerden kurtulmak için insanlar, yan etkilere neden olabilecek birçok saç bakım ürünü kullanırlar. Bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız, saça beslenme sağlayan ve saç sorunlarından kolayca kurtulmanıza yardımcı olan bazı yağlar vardır. Yağda kılların uzamasına ve gelişmesine yardımcı olan temel besin maddeleri vardır.

Saç problemi için yağlar: Saç problemlerinden kurtulmak için esansiyel yağlar.

  • Saç dökülmesini azaltmak için amla yağı
  • Kafa derisinde kaşıntı için fesleğen yağı
  • Gri saçlar için köri yaprakları ve hindistan cevizi yağı
  • Kepek için narenciye saç yağı
  • Saç gelişimi için Hibiscus (Ebegümeci) saç yağı

Amla yağı saç dökülmesini azaltır
Amla yağı, yağ asitlerini, C-vitaminlerini ve saç derisini güçlendiren ve saçın gücünü artıran antioksidanlar içerir, böylece saç dökülmesini azaltır.

Kafa derisinde kaşıntı için fesleğen yağı
Fesleğen antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda C vitamini ve antioksidan bakımından zengin bir kaynaktır. Bu sadece kafa derisinin sağlığını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda şişliği ve tahrişi sakinleştirmeye yardımcı olan bir soğutma etkisine de sahiptir.

Gri ve beyaz saçlar için köri yaprakları ve hindistan cevizi yağı
Köri yaprakları ve hindistancevizi yağı ölü deri hücrelerini temizler ve saç derisini besler. Ayrıca, saçın erken beyazlaşmasını önleyen melanini de geri yükler.

Kepek için narenciye saç yağı
Narenciye yağı zengin bir C vitamini kaynağıdır ve aynı zamanda mükemmel anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu özellikler saçı kaşıntıdan kurtulmayı sağlar ve kepek problemini azaltır.

Saç gelişimi için Hibiscus (Ebegümeci) saç yağı
Hibiscus, amino asitler ve C vitamini bakımından zengindir, her ikisi de saç büyümesi için gerekli besinlerdir. Saç derinizi beslemeye ve saç büyümesini arttırmaya yardımcı olurlar.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.