Kadın Cilt Bakımı

Saç Mezoterapisi Nedir? -Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

15.02.2011
1.338
Saç Mezoterapisi Nedir? -Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

Saç Mezoterapisi Nedir? -Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

Kel kalmak korkusu küçük yaşlardan itibaren başlıyor.Bu yüzden kadın ve erkek saç dökülmeden önce saç bakımı yapması gerekir.Kimisi saçın dökülmemesi için servet harcar kimisinin de umurunda değildir. Saç dökülmesini sorun haline getirenler saçın dökülmemesi için saç bakımına önem verirler.

Bazen saç bakımı da faydalı olmayabilir.Saçın dökülmesini önlemek için saç kökünün güçlendirilmesi gerekir.Saçın dökülmemesi ve saç köklerinin güçlendirmesi için Saç Mezoterapisi ortaya çıkmıştır.

Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi , saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerinin bulunduğu kısma verilmesine dayanır.

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi tekniktir. Ufak dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar yapılır. Dermis içine yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.
Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur.

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.
Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri; strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan “anajen evresinde” kısalmanın saptandığı “androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)” mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Mezoterapide eksik olan maddeler küçük dozlarda ve direkt olarak saç köküne en yakın bölüme verildiği için yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç mezoterapisi yaptıranlar yorumlarını yazabilirler

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.