Kadın Cilt Bakımı

Saç dökülmesini önlemek için sarımsak şampuanı nasıl kullanılır

Saç dökülmesini önlemek için sarımsak şampuanı nasıl kullanılır
  • Kafa derisi enfeksiyonları saç dökülmesinin ana nedenlerinden biridir.
  • Sarımsakları saçınıza veya şampuanınıza ilave etmek saç dökülmesi için mükemmel bir çözümdür.
  • Kokusuz sarımsaklı şampuanlar da ticari olarak temin edilebilir.
  • Sarımsak, kafa derisi enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olabilecek güçlü antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir.

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri kafa derisi enfeksiyonlarıdır. Saç derisinin bakteriyel veya fungal enfeksiyonları, foliküllerin iltihaplanmasına neden olur ve zayıf veya yeni saç teli büyümesine engel olabilir ve mevcut saç tellerinin dökülmesine neden olabilir. Düzenli olarak sarımsaklı şampuan kullanmak, enfeksiyonu tedavi etmeye ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Ticari olarak üretilen birçok şampuan, kafa derisi enfeksiyonları ve saç dökülmesi sorunları için bir çözelti olarak sarımsak özü katkı maddeleri içerir. Bazı şampuanlar aynı zamanda kokusuz olarak pazarlanmaktadır, çünkü sarımsak kokusu yoğun ve keskin olabilir.

Ancak, bu tür şampuanların etkinliği veya bu ürünlerde kullanılan sarımsak ekstraktının kalitesi ve miktarı hakkında endişeleriniz varsa, kolayca ev yapımı bir sarımsaklı şampuan yapabilirsiniz. Bu sarımsaklı saç bakımının ardından düzenli olarak saç dökülmesini önleyebilir ve saçınızı parlak ve dolgun hale getirebilir.

Ev yapımı sarımsaklı şampuan tarifi

Kendi sarımsaklı şampuanınızı yapmak için kaliteli sarımsak seçmek çok önemlidir. Kuru kırılmamış. Yaklaşık 10-15 sarımsak dişini alın ve ince bir macun oluncaya kadar ezin ve bu macunu ince bir beze koyup süzün ve suyunu çıkarın.

Kötü kokusundan kurtulmak için nane veya limon gibi birkaç damla esans yağını bu sarımsak suyuna karıştırabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu karışımı kaliteli organik bir şampuanla karıştırın. Bitkisel ve organik bir şampuan iyi bir seçimdir, çünkü çok fazla kimyasal içeren bir şampuan sarımsağın faydalarını zayıflatacaktır.

Bu ev yapımı şampuanı temiz bir plastik veya cam şişede saklayın ve haftada üç kez kullanın. Ek faydalar için, saçınızı her yıkamadan önce, sarımsakla demlenmiş saç yağı kullanarak yağlayın.

Ekstra faydalar için sarımsak demlenmiş saç yağı

Saç yağınıza sarımsak ekleyerek yağlama tedavilerinizin etkinliğini artırın. Birkaç diş sarımsak alın ve kabaca doğrayın. Ocakta veya mikrodalgada ılık zeytinyağı, hindistancevizi yağı veya dilediğiniz herhangi bir saç yağı ile karıştırıp ısıtın. Sonra ılık olunca sarımsakları saçınıza ekleyin ve bir süre demlenmesini sağlayın. Baş masajınız için bu yağı kullanın ve bir saat sonra yıkayın.


Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.