Kadın Cilt Bakımı

Meme (Göğüs) Şişmesi Nedenleri ve Meme Şişliklerinin Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

20.01.2011
88.192
Meme (Göğüs) Şişmesi Nedenleri ve  Meme Şişliklerinin Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Meme şişlikleri genelde meme dokusunun herhangi bir nedenden  dolayı şişer. Meme şişkinliklerinin nedenlerini ve  meme şişkinliklerin giderilmesinde etkili olacak şifalı bitkileri vereceğiz.

Nedenleri: Koltuk altı lenf bezlerinin şişmesi, selim ya da kötü tümörler, süt kanalının tıkanması, memede bir yağ doku­su, meme utananı, meme kistleri, adet öncesi şişkinlikler, erkek­lerde buluğ çağı bazı ilaç kullanımları gibi nedenler sayılabilir.

Basit nedenlere bağlı olarak meme şişliklerinde daha fazla sı­vı, lifli yiyecekler ve taze sebze yenilmelidir. Kafeinden ise uzak dur­mak gerekir.

Öneriler: Bir litre suyun içine bir avuç ak kızıl ağaç (kozalak şeklindeki püskül ve kabukları) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek, söz konusu memede şişlik varsa şiş meme günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.

* İki avuç dolusu ince kıyılmış taze çoban çantası su kay­nayan bir tencerenin üzerine konulmuş bir süzgecin içine bırakılır. Buharda pişen bitkiler bir tülbentin arasına yerleştirilerek kompres olarak şiş memenin üzerine bağlanır.

* Bir litre suyun içine temizlenip, yıkanmış ve ince kıyıl­mış bir avuç kereviz katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek kalan posa iyice ezildikten sonra bir tülbentin arasına yerleştiri­lerek kompres olarak şiş memenin üzerine bağlanır.

* Bir litre suyun içine temizlenip, yıkanmış ve ince kıyıl­mış bir avuç çoban otu yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek kalan posa iyice ezildikten sonra bir tülbentin arasına yerleştirilerek kompres olarak şiş memenin üzerine bağlanır.

* Bir litre suyun içine temizlenip, yıkanmış ve ince kıyıl­mış birer avuç bakla ve biberiye yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek kalan posa iyice ezildikten sonra bir kahve fincanı susamyağı katılıp iyice karıştırılır ve bir tülbentin arası­na yerleştirilerek kompres olarak şiş memenin üzerine bağlanır.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.