Kadın Cilt Bakımı

Koltuk altı kararmaları yok eden yöntemler

Koltuk altı kararmaları yok eden yöntemler

Koltukaltı kararması kadınları rahatsız eden nedenlerden biridir. Yazın daha açık giyen kadınlar koltuk altları çok rahat gözükmektedir. Kararmış bir koltuk altı birçok insana itici gelebilir. Özellikle, yaz aylarında rahatsızlığa neden olan koltuk altı kararmaları probleminden kurtulmak istiyorsanız vereceğimiz yöntemler işinize çok yarayabilir. Bu yöntemler koltuk altı kararması için birebir çözümdür.

Patates dilimleri kararmayı götürür
İnce ince dilimlenmiş patatesleri koltuk altlarınıza koyabilirsiniz. Bu dilimler koltukaltlarınızda oluşan kararmayı alacaktır. Sadece gereken şey, koltukaltı bölümüne patates dilimleri ile her gün 10 dakika boyunca masaj yapmaktır.

Şekerle yıkayın
Koltukaltı kararmasına iyi etkileyen yöntemlerden biri de şekerdir. Bir yemek kaşığı şeker ve bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp, koltuk altınıza vurarak, masaj yapın. Bu yöntemi yıkamadan sonra uygulamak daha yararlı olacaktır.

Süt karışımını sürün
Sütün içinde bol miktarda vitamin ve yağ asitleri var. Sütün bu özelliği cildin beyazlanmasına ve parıldamasına yardımcı olur. 2 yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur hazırlayın. Koltuk altı cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem cildiniz ölü hücrelerden kurtulacak, hem de kararmalar kısa süre içinde ortadan kalkacaktır.

Karbonat beyazlatır
Karbonat cilt için faydalarını bilmeyen yoktur. Cilt için faydalarını saymakla bitiremediğimiz karbonat, koltuk altı kararması için de faydalıdır. Kısa süre içinde kararmaları yok etmek istiyorsanız, karbonattan faydalanabilirsiniz. Gereken tek şey, karbonat ile suyu karıştırıp, koltuk altına sürmektir. Düzenli olarak yaparsanız, kararmalar yok olacaktır.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.