Kadın Cilt Bakımı

Kırışıklık Giderici Yumurta Akı-Beyazı Maskeleri ve Yapılışı

Kırışıklık Giderici Yumurta Akı-Beyazı Maskeleri ve Yapılışı

Kırışıklıklar, doğal yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak yüzde ve vücudun diğer kısımlarında görülen ince çizgilerdir. Yıllar geçtikçe cilt incelir ve yağ kaybederek daha az pürüzsüz hale gelir. Bazen kırışıklıklar güneş ışığına maruz kalındığında ve sigara içmek gibi bazı günlük alışkanlıklar nedeniyle hızla çoğalabilir. Burada, kırışıklıklar için yumurta beyazını nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Yumurta akı-beyazı nemlendirici güce sahiptir ve bu durumda yumurta akı, yüksek protein içeriğinden dolayı kırışıklıklara karşı mücadelede çok faydalı olabilir. Yumurta beyazları yaş ve sarkma belirtilerine karşı etkili şekilde hareket eder, cildi yeniler, sert ve pürüzsüz bırakır.

Yumurta Beyazının Cilt İçin Faydaları

 • Yüz cildinin dokusunu geliştiren ve sıkılaştıran proteinler içerir.
 • Yumurta beyazı, yüzü derinlemesine temizlemeye ve tamamen yabancı maddelerden arındırmaya yardımcı olur.
 • Nemlendirici özelliği nedeniyle hasarlı ve kuru ciltleri onarmaya yardımcı olur.
 • Yüzün açık gözeneklerini kapatmak ve genişleyen gözeneklerin boyutunu azaltmak için mükemmel bir yardımcıdır.
 • Doğal bir büzücü görevi görür ve bu nedenle ciltteki aşırı yağı azaltmaya yardımcı olur.

Kırışıklıklar İçin Yumurta Beyazları Nasıl Kullanılır?

1. Kırışıklıklar İçin Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

İki yumurta akını çatalla yeterince köpükleninceye kadar çırpın. Ardından kırışıklıkları olan bölgelere, özellikle yüze uygulayın. 20 dakika bekletiniz ve yeterince su ile temizleyiniz. Haftada bir kez gerçekleştirin.

2. Kırışıklıklar İçin Bal ve Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

Gözlerin çevresinde ve dudakların köşelerinde oluşan ifade çizgilerini hafifletmek için aşağıdaki yumurta beyazı maskesini kullanın.

Malzemeler, hazırlanışı ve kullanımı:

 • Bir yumurta beyazı
 • Bir çorba kaşığı buğday unu
 • Bir çorba kaşığı bal

Yüzünüzü tamamen ılık su ve doğal sabunla yıkayın. Kumlu bir hamur oluşturmak için malzemeleri karıştırın. Kırışık bölgelere vurgu yaparak yüzünüze uygulayın. Pul pul dökülmek için dairesel hareketler uygulayın. 10 dakika sonra ılık suyla çıkarın. Yüzünüzü havluyla hafifçe vurarak kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

3. Kırışıklıklar için Salatalık Ve Yumurta Beyaz Yüz Maskesi

Yumurta akı ayrıca çok etkili bir ev yapımı kırışıklık önleyici maske elde etmek için salatalık ile birleşebilir. Salatalık su bakımından çok zengindir, bu nedenle cildin kurumasını önler ve erken yaşlanmasını önler.

Malzemeler, hazırlanışı ve kullanımı:

 • Bir yumurta beyazı
 • Bir salatalık

Salatalık soyun, dilimleyin. Bir kâsede salatalığı çırpılmış beyazla karıştırın. Malzemeler birbirine iyice karışınca kadar çırpın. Maskeyi yüze uygulayarak 15 ila 20 dakika arasında hareket etmesini sağlayın. Yüzü suyla iyice temizleyin.

4. Kırışıklıklar İçin Limon ve Yumurta Beyazı

Malzemeler, hazırlanışı ve kullanımı:

 • Yarım yemek kaşığı limon suyu
 • Bir yumurta beyazı

Bir köpük oluşturmak için yumurta akını çırpın. Bu köpüğü aldığınızda, limon suyu ekleyin ve her şeyi çok iyi karıştırın. Karışımı yüzünüze parmaklarınızla veya bir fırça yardımıyla uygulayın. 15 dakika boyunca hareket etmesini bekleyin. Yüzünüzü suyla iyice temizleyin. Her gün maskeyi uygulayın.

5. Kırışıklıklar İçin Muz, Avokado Ve Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

Üç bileşen, vitaminler, mineraller sağlar ve bunların antioksidan bileşikleri, cilt tamircisi olarak kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olarak ölü hücreleri giderir.

Malzemeler, hazırlanışı ve kullanımı:

 • Yarım muz
 • Yarım avokado
 • Bir yumurta beyazı

Homojen bir macun oluşana kadar malzemeleri karıştırın. Yüzü yıkayın ve karışımı uygulayın. 20 dakika kadar etki etmesini bekleyin, ardından suyla çıkarın. Haftada bir kez tekrarlayın.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.