Kemik iliği maskesinin saçlara faydası

Kemik iliğinin güzellik sektöründe kullanıldığı ortaya çıktı. Kemik iliği saç dökülmesine karşı en etkili araçtır. Kozmetik amaçlı kullanılan kemik iliğinden farklı saç ve cilt maskeleri üretilir. Çoğu kemik iliğinin kırık ve çatlaklar için faydalı olduğunun farkındadır, ama saçı gürleştirme ve cildi gençleştirme etkisi hakkında çok az kişi bunu bilir.

Protein ve magnezyum içeren kemik iliği kolajeni uyarır, ayrıca, saç dökülmesini önler. Kemik iliğinden hazırlanan maskeler saç diplerini, zayıf tüy köklerini besleyerek nem dengesini düzenler, saçı yumuşatıp parlaklık kazandırır, hem de yeni çıkan saçları güçlendirir.

Saç için kemik iliği maskesi zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır. İlik kemikten çıkarıldıktan sonra buharla ısıtılarak krem kıvamına getirilir.

Kemik iliği maskesinin kokusunun giderilmesi için nane, maydanoz gibi kokulu bitkiler, ayrıca zeytin ve lavanta yağı ilave edilebilir. Maskeyi saç diplerine sürüp bir 20 dakika bekledikten sonra yıkanır. İçerisinde bulunan yağlar ve magnezyum saç diplerine nüfuz ederek kökleri besleyerek güçlendirir. Olumlu sonuç almak için en az 3 seans önerilir. Saçları yıkadıktan sonra merhem ve saç kremi sürmeye de gerek kalmıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git