Kadın Cilt Bakımı

Kalın ve kusursuz saçlara bu yöntemle sahip olun

24.02.2019
390
Kalın ve kusursuz saçlara bu yöntemle sahip olun

Saç kalitesiz boyalarla renklenmesi, kimyasal katkılar zengin araçlarla Burulması veya düzleştirilmesi onun dökülmesini hızlandırır. Saçlarınızın dökülmesini önleyen ve kalınlaştıran birkaç tavsiyeyi sizler için paylaşacağız.

Yatmadan önce başın derisine masaj yapın. Bunun için özel masaj tarakları da alabilirsiniz. Masaj başın derisinin kan dolaşımını artıracak. Sonuçta, saç kökleri çok fazla vitamin alacaktır.

Düzenli olarak saç bakımı için öngörülen maskeleri de kullanılabilir. Fakat saç için maske, şampuan ve başka araçlar seçince kalitesine üstünlük verilmelidir. En iyisi doğal maskeler kullanmaktır. Hem de doğal yolla yapılan maskeler daha etkili olur. Saçlara parlaklık ve güzellik veren, örneğin, zeytinyağı ve yumurta ile hazırlanan maske uygulayabilirsiniz.

Bunun için 1 çay kaşığı zeytinyağını, 1 yumurta sarısını, 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp saç diplerine sürüp 1-2 saat beklettikten sonra yıkayın.

Saçın dökülmesini önlemek içinse, 1 litre kaynatılmış suya 2 çorba kaşığı bal ekleyip başın derisine masaj yaparak sürülür. Aloe vera bitkisinin suyu da saç dökülmesine karşı çok etkilidir. Aloe vera bitkisinin suyunu her gün başın derisine çekip, üstüne şapka giyip bir saat bekletin ve sonra özelce yıkayın.

Saçın sağlığı için yumurta sarısı ile olan maskeler çok iyidir. 2 yumurta sarısını, 1 çorba kaşığı bal, konyak ve Hint yağını blendere ekleyip karıştırın. Alınan karışımı nemli saçlara çekip başınızı sıcak bir şeyle kapatıp 1 saat bekledikten sonra yıkayın.

Hardalın ile hazırlanan maskeler de saça çok iyidir. 1 yumurta sarısını 1 çorba kaşığı hardalla karıştırıp saça çekip yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Saçlarınızı bitkilerden demlemiş suyu ile durulayın oldukça faydalıdır. Bunun için papatya, ısırgan bitkilerini demlemelerini kullanın. Saç bakımı için en rahat yöntem ise şampuanlara meyve ve badem yağının eklenmesidir.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.