Kadın Cilt Bakımı

Jelatinle gençleştirici maskeler

14.02.2019
325
Jelatinle gençleştirici maskeler

Jelatin cildi yeniler, küçük kırışıklıkları daha az görünür hale getirir ve cildi daha sıkılaştırır. Size bünyesinde jelatin olan 2 etkili maske tarifinin vereceğiz. Birinci maske her tip cilt için, ikinci maske ise yağlı cilt için kullanılabilir.

Jelatinle gençleştirici maske tarifleri

– 1 çay kaşığı jelatini 3 çorba kaşığı ılık suda ıslatın ve tam eriyene kadar bekleyin. Muzun üçte birinin blenderde ezin ve üzerine 2 damla A ve E vitamini yağda (eczanelerde satılır) ekleyin. Daha sonra tam erimiş jelatini muzun üzerine ekleyip iyi karıştırın. Maskeyi temiz yüz cildine çekin ve uzanın (yüzünüz hareketsiz olmalıdır). Maske tam kuruduktan sonra yüzünüzü ılık sütte ıslatılmış pamuk tamponla dikkatlice silin ve besleyici krem ​​sürün.

– 1 çay kaşığı jelatini 3 çorba kaşığı ılık sütte ıslatın ve tam eriyene kadar bekleyin. 2 çorba kaşığı yulaf tanelerini öğütün ve jelatinle karıştırın. 1 çay kaşığı zeytinyağı ve yarım çay kaşığı limon suyu ekleyip iyi karıştırın. Maske çok sıvı olursa yine biraz yulaf unu ilave edin. Maskeyi iyi karıştırın ve temiz yüz derisine sürün. Maske tam kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suda ıslatılmış pamuk tamponla dikkatlice silin ve besleyici krem ​​sürün.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.