Kadın Cilt Bakımı

Güzel ve sağlam tırnaklara sahip olmanın 5 yolu

17.02.2019
308
Güzel ve sağlam tırnaklara sahip olmanın 5 yolu

Tırnakların güzel ve sıkı görünmesi için çeşitli yollar var. Bu konuda sizlere önemli bilgi paylaşacağız.

Güzel ve sağlam tırnağa sahip olmanın 5 yöntemi

1- Tırnakların güçlenmesi ve renginin açılması için limon suyu – limonu ikiye kesin ve limonun içine parmakların uçlarını basılı tutun (10 dakika). Kullanımdan sonra folyoyla her iki yarım limonu sarın ve buzdolabına koyun. Bu limonları her gün ve bir hafta boyunca kullanabilirsiniz. 2 hafta boyunca bunu uygulayın. Çünkü limon asidi cilt ve tırnağa faydalıdır.

2- Bir-iki taze diş sarımsak ve tırnak için vernik – Verniği ince doğranmış sarımsağı ekleyin, 7-10 gün tutun. Sonra verniği tırnaklara sürün. Böylece tırnaklarınız daha iyi ve daha sağlam olacaktır.

3- Tırnakların güçlenmesi için tuz – 250 ml ılık suda karbonatı, tuzu ve herhangi 1 çay kaşığı şampuanı birbirine katıp çözdürün. Birkaç damla kokulu yağ damlatmak iyi olur. 15-20 dakika bu solüsyon ellerinizi beklettin, soğuyunca biraz sıcak su ekleyin. Her gün bunu yapabilirisiniz.

4- Tırnaklarınıza iyot sürün – Uykudan önce tırnaklarınıza fırçanın yardımıyla iyot sürün. Öncelikle tırnaklar sararacak, ama sabaha kadar iyot emilecek ve tırnaklar normal rengine dönecektir.

5- Zayıflamış tırnaklar için jelatin banyosu – jelatin tırnakları mükemmel besler ve güçlendirir. Bir bardak kaynayan suyun içine yarım çorba kaşığı jelatinin yarısını çözdürün. Soğumasını bekleyin ve daha sonra 10-15 dakika tırnaklarınızı içinde tutun. Bunu haftada 2-3 kez yapın.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.