Göz çevresindeki koyu halkalar için doğal maske tarifleri!

Gözlerimizin çevresi yüzümüzün en hassas yeridir. Oldukça ince bir deriye sahip olan bu bölge zaman geçtiğinde makyaj ve yılların etkisi ile hoş olmayan bir görüntüye neden olabiliyor.

Siz de bu görüntüden rahatsız oluyorsanız, makalemize göz atmanızda fayda var! Bunun için yapabileceğiniz birkaç yöntem var.

Zerdeçal – zerdeçal içeriğinde güçlü antioksidan olan besin maddesidir. Toz zerdeçalı ananas suyu ile karıştırdığınızda göz için muhteşem maske oluşur. Bu karışımı göz altına sürdükten sonra 15 dakika bekletip soğuk su ile yıkayın. Sürekli olarak yaparsanız, renk değişimini göreceksiniz.

Patates – Patatesi çiğ haliyle dilimleyip göz kapaklarınıza koyun. Çiğ patates hem gözlerinizdeki şişliği alacak, hem de göz çevrenizdeki kararmaların önünü alacaktır.

Elma – İçerdiği asit bileşikleri ile göz morluklarını ciddi miktarda azaltır. Gereken tek şey elmayı dilimleyip göz kapağına koymak. 20-25 dakika bekletmek yeterlidir. Sürekli olarak uyguladığınızda etkiyi gözlerinizle göreceksiniz.

Uyku düzeni – Cilt bakımında en önemli şeylerden biri de uykudur. Normal uyku düzenine dikkat etmezseniz, yaptığınız hiçbir şeyin faydası olmayacak. Çok geç yatmamağa çalışın ve stresten uzak durun. O zaman temiz ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.

Salatalık – Doğanın şifa kaynağı olan salatalık, göz çevresindeki kararmalar ve morarmalar için de faydalıdır. Gereken tek şey salatalığı dilimleyip gözünüzün üzerine koymak. Gözlerinize 3-4 gün üst üste uyguladığınızda bile farkı hissedeceksiniz. Salatalık ayrıca görmenin rahatlamasını da sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git