Kadın Cilt Bakımı

 Dudak üstü tüyler nasıl yok edilir?

 Dudak üstü tüyler nasıl yok edilir?

Dudak üstü tüyleri olmayan hiçbir bayan yoktur aslında. Bazı bayanlarda dudak üstü az olurken bazı bayanlarda dudak üstü tüyler ergen yaşındaki çocuktaki kadar olabiliyor.

Dudak üstü tüyler göz önünde olduğu için çok dikkat çekiyor. Bacaklarda bulunan tüyler uzun bir etek veya pantolonla saklanabilirken dudak üstü kılların saklanması mümkün olmuyor. Hale bir güneşli ortamda olduğunuzda dudak üstü kılların ne kadar sırıttığın görmeniz lazım. Emin olunuz ki bu durumu gördüğünüzde dışarıya çıkmak istemeyeceksiniz.

Peki, bu durumda dudak üstü kıllardan veya tüylerden kurtulmak için çözüm nedir? Bu sorunun cevabını bulduğunuz zaman dudak üstü tüylerden kurtulmuşsunuz demektir. Bu gün sizlere doğal yöntemlerle dudak üstü kıllarını azaltan bir kürden bahsedeceğim. Fakat bu kürü sadece bir kere değil devamlı uygulamanızda fayda olacaktır.

Dudak üstü tüyleri azaltan kür için malzemeler:

Aşağıda vereceğimiz malzemeler sadece 1 kür için verilen malzeme miktarı olup her uygulamak istediğinizde tekrar yapmanız gerekiyor.

  • Zerdeçal (1 tatlı kaşığı )
  • Süt (1 çorba kaşığı )

Dudak üstü tüyleri azaltan kürün yapılışı ve uygulanması:

Yukarıda yazdığımız malzemeleri verdiğimiz ölçü kadar birbirine katıp iyice karıştırınız. Daha sonra dudak üstü kılları / tüyleri kökünden alıp temizleyin. Sonra dudak üstü bölgesine bu karışımı sürüp iyice ovalayınız. En az yarım saat bekleyiniz. Bu kür dudağınızda kuruduktan sonra ılık su ile yıkayınız. Bu kürü en az 4 hafta üst üste denediğiniz zaman dudak üstü kıllarından kurtulduğunuzu ve bir daha dudak üstü kılların / tüylerin çıkmadığını göreceksiniz.

Önemli Not: Bu kür dudak üstüne haftada en az iki kere uygulanacak.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.