Kadın Cilt Bakımı

Doğal yollarla selülitlerden kısa sürede kurtulma yolları

27.02.2018
428
Doğal yollarla selülitlerden kısa sürede kurtulma yolları

Selülit her kadında ortaya çıkabilir. Bazıları ondan kurtulmanın imkânsız olduğunu düşünür. Ancak bazı beslenme yöntemleri, anti selülit araçları ve spor egzersizleri ile selülitin oluşması önlenebilir  ve ondan kurtulabilirler.

Doğal yollarla selülitlerden kısa sürede kurtulma yolları

Kahve: Kahvenin içerdiği kafein ve antioksidanlar cildi sıkılaştırır ve canlandırır. 1/4 bardak kahve tozuna 2-3 yemek kaşığı sıcak su ekleyerek macun haline gelene kadar karıştırın. Nemlendirici olması için birkaç damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Karışımı sorunlu bölgeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin sonra durulayın. Bunu banyo yaparken de selülit olan her yere uygulayabilirsiniz.

Limon suyu ve kırmızıbiber: Limon suyu doğal yağ yakıcıdır. Vücudunuzdaki yağ hücrelerini yakarken selülitin de oluşmasını engeller. 2-3 yemek kaşığı limon suyunu bir bardak suya ekleyin. Bir tutam kırmızıbiber tozu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı 30 gün boyunca günde üç kez içilmesi önerilir.

Bitkisel yağlar: Sedir ağacı yağı, kereviz tohumu yağı gibi bitkisel yağlar selülit tedavisi için ideal araçlardır. Bir kaç damla bitki yağını sorunlu bölgeye sürün ve kuru fırçayla masaj yapın. Katı vücut losyonunuz varsa, içerisine birkaç damla bitkisel yağ ekleyip, anti selülit kremi olarak kullanabilirsiniz. Bitki yağını Hindistan cevizi, badem veya zeytinyağına ekleyerek de masaj yağı olarak kullanabilirsiniz.

Kuru fırça: Kuru fırça kullanarak tüm vücudunuzu masaj yapabilirsiniz. Vücudunuzdaki kan dolaşımı artar ve bir süre sonra selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Selüliti azaltan egzersizler

Ayaktaki Selülitten kurtulmak için:

  • İki elinize de ağırlık alın, ellerinizi yanınıza getirin. Bir dizinizi yere doğru eğin. Öteki ayağınızla bir adım ileri atıp dizden katlayın. Aynı işlemi diğer ayakta tekrarlayın.
  • Sonra dizler üzerinde emekleme pozisyonuna geçin ve vücut ağırlığını kollarınız verin. Ayaklarınızı yukarı kaldırın ve yavaşça indirin.
  • Yan üste uzanın ve başınızı bir elinizle desteklerken üstteki ayağınızı kaldırın ve yavaşça indirin.

Kalçalardaki selülite karşı:

  • Arkası üste uzanın, kalçanızı kaldırıp birkaç saniye bile havada tutun.
  • Geriye adım atın ve adım attığınız ayağı dizden katlayın.
  • Birkaç saniye çömelmiş konumunda bekleyin ve tabanlarınız yerden kaldırın.

Kollardaki selülite karşı:

Küçük ağırlıkların yardımıyla dirseklerinizi sabit tutup kollarınızı arkaya doğru açın. Ağırlıkları iki elinizde tutun ve kollarınızı aşağıdan omuzunuza kadar kaldırın. Yerin çekim gücünden yararlanın, kollarınızı yana açın ve sanki kollarınızla küçük daireler çizin.

Göbekteki selülite karşı:

  • Yüz üstü uzanın ve tüm ağırlığınızı dirseklerinize verin.
  • Pres ederken tam oturmuş konumu almadan durun ve birkaç saniye bekleyin.
  • Pres yaparken aynı anda dizinizi karnınıza doğru çevirin.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.