Dişleri hızlı ve kolay şekilde beyazlatan doğal yöntemler

Yüksek miktarda para harcamadan evde, doğal yöntemler ile hazırlanmış macunlardan kullanarak kısa sürede dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Özellikle sigara kullananlar için bu tarifler çok faydalıdır.

Portakal kabuğu

Portakal kabukları diş minesinin temizlenmesinde en kolay ve etkili yöntemlerden biridir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra portakal kabuğunun iç kısmı ile dişlerinizi ovun. Bu yöntem dişlerinizin beyazlamasına ve lekelerin yok olmasına yardımcı olur. Yaklaşık 2-3 dakika ovduktan sonra ağzınızı su ile çalkalayın.

Aloe vera ve gliserin

Bu ev usulü diş macunu ile bembeyaz dişlere sahip olabileceksiniz. 2 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı aloe vera, 4 yemek kaşığı gliserin ve 1 çay kaşığı limon yağını karıştırarak doğal macunu hazırlayın. Birkaç fırçalamadan sonra farkı görebileceksiniz.

Çilek ve domates macunu

Çilek, domates ve portakal gibi C vitamini içeren sebze ve meyveler dişlerde bakteri oluşmasını engeller. Bu üç meyveyi püre haline getirin ve diş macunu gibi günde 2 kez kullanın.

Susam

Her gün dişlerinizi fırçalamadan önce yaklaşık 2-3 dakika boyunca 1 çay kaşığı susam çiğneyin. Bu sayede dişlerinizi temizleyerek leke oluşmasını önleyebilirsiniz. Çiğnediğiniz susamları yutmayın.

Sirkeli diş macunu

İki yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı tuzu karıştırın. Hazırladığınız bu macunla dişlerinizi haftada iki kez fırçalayın. İkinci haftadan itibaren dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sayfa başına git