Kadın Cilt Bakımı

Cilt Aydınlatması İçin 7 En İyi Uçucu Yağ

Cilt Aydınlatması İçin 7 En İyi Uçucu Yağ

Cildimiz yaşla kararmaya ve orijinal parlaklığını kaybetmeye meyillidir. Güneş ışığına ve diğer dışsal faktörlere günlük maruz kalma, tazeliğini yitiren ve daha az aydınlatılan cildin koyulaşmasına neden olur. Zamanın yol açtığı bu değişiklik ondan geri alınamaz diye bir şey olamaz. Özellikle profesyonellerin çoğu aydınlatan cilt üzerindeki maharetleri kullandıkları uçucu yağlardır.

Bu uçucu yağlar, doğal kökenli olmaları nedeniyle, kimyasal veya sentetik bileşenlerden yapılan diğer tüm kozmetik ürünlere göre ideal bir alternatiftir. Bu nedenle cilt bakımının kalitesini düşürmeden cilt üzerinde yan etki riskini sınırlarlar. Peki, cilt aydınlatma-parlatma için gerekli yağları bilmek ister misiniz? Merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmek.

Cilt Aydınlatması İçin Esansiyel Yağlar

1. Limon Esansiyel Yağı
Limon esansiyel yağı her zaman listenin en üstüne koyulur, cildin aydınlanmasına ve beyazlaşmasına yararıdır. Bu kaliteler temel olarak aktif bileşenlerinden ikisine bağlıdır: limonen ve sitrik asit. Limonun, cildin aydınlatılmasında önemli bir rol oynar, sitrik asit ise hücre yenilenmesini ve doğal olarak ölü cildi eksfoliye ederek etki gösterir. Bu iki aktif bileşen, tenlerini aydınlatmak isteyenler için limonu doğal bir ürün yapar.

2. Zerdeçal Esansiyel Yağı
Esansiyel limon yağından daha az bilinmeyen, zerdeçal esansiyel yağı yine de cildi aydınlatmak için bir zorunluluktur. Zerdeçal kökü, binlerce yıl boyunca antioksidan ve antiseptik özellikleri, aynı zamanda cildin ten rengindeki olağanüstü aydınlatma özellikleri nedeniyle kullanılmıştır. Zerdeçal, cilt beyazlatma üzerindeki etkisi atalarının ampirik bilgisi ile tanınan maddelerden biridir.

3. Sandal Ağacı Esansiyel Yağı
Sandal ağacı esansiyel yağı sevgili bir esansiyel yağdır. Sandal ağacı ağaçlarının ağaçlarından elde edilir. Sandal ağacı yağı zihin ve cilt üzerinde yatıştırıcı ve uyumlu bir etkiye sahiptir. Nemlendirici özelliği nedeniyle cilt için çeşitli kremlerde kullanılır. Sandal ağacı esansiyel yağı cilde uygulanması, hiperpigmentasyonu ortadan kaldırır, mat ve solgun cildi aydınlatır ve renk atmasını engeller.

4. Havuç Esansiyel Yağı
Havuç, beta-karoten, serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan ve zararlı UV ışınlarına karşı bir filtreleme maddesi olarak işlev gören güçlü bir antioksidan olarak adlandırılır. Bu nedenle, havuç esansiyel yağı, cildin koyulaşmasına ve cildin homojenliğini lekeleyen lekelere karşı mükemmel koruyucu bakım olarak kabul edilebilir. Ayrıca, bu yağ, farklı epidermal tabakalar üzerindeki derinlemesine etkisinden dolayı deri dokusunun güçlendirilmesini kolaylaştırır.

5. lavanta esansiyel yağı
lavanta hoş bir kokuya ek olarak, antiseptik ve antifungal özellikleriyle bilinir. Böylece, güneşin yol açtığı hasar azalır ve cilt çok daha çabuk iyileşir. Yüze ve ellere düzenli olarak uygulayın ve lavanta esansiyel yağı cildi uzun vadede aydınlatır.

6. Limon Uçucu Yağı
Limon otu esansiyel yağı, detoksifiye edici özelliklere sahip limonen içerir. Cildin kirlenmesini, tıkanmasını önler ve cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Limon otu yağıyla ilgili en iyi şeylerden biri, tüm cilt tiplerine uygun olmasıdır. Ayrıca, etkinliğini arttırmak için lavanta, limon, sardunya, rezene, selvi ve sedir ağacı gibi diğer esansiyel yağları da ekleyebilir.

7. Sardunya Esansiyel Yağı
Sardunya esansiyel yağı, sardunya çiçeklerinden buharla damıtma yoluyla elde edilir. Hormonal denge ve kan temizliği özelliklerine sahiptir. Her deneyimi şehvetli ve iyileştirici kılan mükemmel bir ferahlatıcı aroma ile birlikte gelir.

Cilt Aydınlatması İçin Esansiyel Yağ Kullanımı

1. Doğrudan uçucu yağları kullanmayın. Seyreltme olmadan uçucu yağ uygulamayın. Hassas ciltler için bu zararlı olabilir. Yukarıdaki esansiyel yağlardan herhangi birini jojoba yağı, argan yağı, çuha çiçeği yağı ve susam yağı gibi taşıyıcı bir yağ ile seyreltin.3 damla esans yağı oranını 1 çay kaşığı taşıyıcı yağa kullanabilirsiniz.

2. Küçük bir test yapın. Karışımı bileğinize uygulayın ve 1-2 saat bekletin. Kuruluk gibi zararlı bir etkisi varsa, daha da seyreltir.

3. Hamilelik ve emzirme döneminde esansiyel yağların kullanılmasından kaçının.

4. Daha iyi sonuç almak için satın almadan önce esans yağının yüksek kalitede ve saf olup olmadığını daima kontrol edin.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.