Kadın Cilt Bakımı

Cildi vitaminle beslemek

Cildi vitaminle beslemek

Cildi sağlıklı ve taze tutmak için mümkünse sabah ve akşam özel temizleme prosedürüne uymak lazım.  Ancak bu yeterli değildir. Cilt vitaminleri ile de cildi beslemek gerekir.

Daha önceki yazılarımızda cildin neden tahriş olduğunu ve cilt problemlerinin nedenlerinin neler olduğunu anlatmıştık. Bakımsız ve yorgun cildin en genç kişileri bile olduğundan çok daha yaşlı gösterdiğine değinmiştik.

Olduğundan daha da genç ve bakımlı görünmenin tek çaresi kişinin cildinin sağlıklı ve bakımlı olmasına bağlı olduğunu kesinlikle unutmayın.

Cildimizi dışarıdan olduğu kadar gerekli vitaminleri alarak içten de beslemek gerekir. Bu doğrultuda “Anti-aging” programı etkili yöntemlerden biridir. Yani temizleme, tonlandırma ve nemlendirme için kullanılabilir.

Sonbahar-kış sezonu ile ilgili olarak deride ve vücudumuzda vitamin eksikliği de olur. Bu açıdan düzgün beslenmek, bedeni gerekli vitamin ve minerallerle beslenmek (A, D, E ve C) cilde faydalıdır.

Vitamin eksikliği fizyolojik olarak kendini açıkça göstermeye başlar. Dolayısı ile kalp hastalıkları, osteoporoz ve erken yaşlanan cilt gibi sorunları beraberinde getiriyor. Bunlar ise deride atrofik olarak görülmektedir. Cilt solgunlaşır, kan dolaşımı yavaşlar ve aynı zamanda ani sıcaklık değişiminden dolayı ciltte aşırı kuruluk ortaya çıkar.

Cildin nem tutma özelliğinin bozulmasından dolayı, deri kabuk verir ve soyulur. O yüzden cildi daha fazla A vitamini ile yenilemek önerilir.

Cilt bakımını yapmayan veya cilt bakımını önemsiz gören kişilerin ciltlerinde bir çok sorun ve problem olduğunu görebilirsiniz. Cildine bakım yapan bir bayanın diğer bayanlara göre cildi daha temiz, genç, pürüzsüz ve daha esnek olduğunun farkına varabilirsiniz. Hiç para harcamadan ve pahalı kozmetik ürünleri kullanmadan bile evdeki bir çok malzeme ile ( soda, yoğurt, karbonat, zeytinyağı, salatalık vb.) cildinize bakım yapabilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.