Kadın Cilt Bakımı

Cildi Gençleştirmek İçin Pirinç Suyu

Cildi Gençleştirmek İçin Pirinç Suyu

Yüzü nasıl gençleştirebiliriz? Mucizeler yoktur, ancak başarabileceğimiz şey yüzümüze daha fazla ışık, daha fazla ton ve daha fazla esneklik kazandırmaktır. Yani burada verimli ve basit bir çözüm, kendimize bu ekonomik “Japon” maskesinden faydalanmaktır. Bunun hakında birşeyler öğrenmek istiyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

Size çok etkili ve ucuz bir çare göstereceğiz; bu bir “Japon” maskesidir. Pirinç cilt için en iyi yardımcıdır. Tahıl kendisi peeling olup, bu yüzden ölü hücreleri kaldırır. Pirinç suyu cildi nemlendirir, yeniler ve sıkılaştırır.

Cildi gençleştirmek için pirinç suyu

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı organik kahverengi pirinç.
  • 1 çorba kaşığı ve damıtılmış su bir buçuk.
  • 2 yemek kaşığı avokado.
  • Yarım kaşık bal.

Hazırlık:

Öncelikle pirinci pişirin. Sonra pirinci sudan ayırın. Pirinci ve pirinç suyunu kullanmak üzere saklayın.

Pirinci alın ve bir kâseye avokado ve bal ekleyin. Bir kaşık yardımıyla, homojen ve ince bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Hazır olduğunda cilde uygulayın.

Kremin yüzünde en az 15 veya 20 dakika etki etmesine izin verin. Ardından bir pamuk top alın ve yüzünüzü ayırdığımız pirinç suyuyla temizleyin.

Bu son adımın, pirinç suyunun cilt için nemlendirici işlevi gördüğünü unutmayın. Dolaşımı iyileştirebilir, yaşlılık lekelerini önlemeye yardımcı olur ve iltihabı azaltır. Pirinç suyunun iyileştirici özellikleri size saf ve iyi beslenmiş bir cilt sağlayacaktır. Aynı zamanda hafif güneş koruyucu etkileri vardır.

En iyi sonuçlar için, yüzünüzü yıkadıktan sonra işlemi haftada bir kez tekrarlayın. Yüzünüz beş yaş daha genç gözükecektir!

Pirinç suyunun cilt için faydaları

Pirinç, cildimiz için en iyi tonerlerden biridir. Yaşlanmayı azaltmak için süper inositol denilen bir element vardır. Aynı zamanda kan dolaşımını uyarır ve cildimizin genel sağlığını tedavi eder.

Pirinç B vitamini bakımından zengindir: Bu vitamin, cildimize ve saçımıza iyi bakıyor. Ayrıca tırnaklarımız yenilenmesini teşvik eder. Onları dış unsurlara karşı yumuşatır ve güçlendirir.

Kırışıklık karşıtı etkili: Daha önce belirttiğimiz gibi, pirinci gençleştirmek için sırrı inositol’dadır. Ayrıca kırışıklıkları düzeltir ve yüz derisinin dolaşımını uyarır.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.