Kadın Cilt Bakımı

Boyun Çizgilerinden Doğal Olarak Kurtulmak İçin Yöntemler

Boyun Çizgilerinden Doğal Olarak Kurtulmak İçin Yöntemler

Boyun çizgisinden nasıl kurtulacağınızı bilmek ister misiniz? Boynun derisinde neredeyse yağ bezleri yoktur. Bu nedenle, ona uygun hidrasyonu sağlamazsak boyun çizgilerini kolayca dehidrate etme ve sunma eğilimindedir. Yaşlanma belirtileri için endişelenmenize gerek yok. Ancak, size büyük sorunlara neden olurlarsa, size doğal olarak boyun çizgilerinden nasıl kurtulacağınızı söyleyeceğiz.

Boyun Çizgilerinin Nedenleri

Çeşitli faktörler, örneğin boyundaki ve vücudun diğer alanlarındaki kırışıklıkların oluşumunu teşvik eder:

 • Yaş
 • Zayıf bir diyet
 • Uygunsuz cilt bakımı
 • Çevre

Tüm bu faktörler cildimizin kuruluğuna ve inceliğine neden olur ve daha az dirençli ve boyun çizgilerine daha elverişli hale gelir.

Doğal olarak Boyun Çizgilerinden Nasıl Kurtulabiliriz

1. Boyun Çizgileri İçin Avokado: Avokado mükemmel bir nemlendiricidir, iyileştiricidir ve yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir, çünkü kollajen oluşumunu yeniden etkinleştirir.

 • Yarım avokado
 • Bir çorba kaşığı bal

Avokadoya bal ekleyin. İyice karıştırın ve hafif bir masajla boynunuza uygulayın. Esnekliği ve tonikliği arttırmak için dairesel fakat başa doğru artan bir masaj olmalıdır.

2. Boyun Hatları İçin Bal, Yoğurt ve Zeytinyağı: Boynun derisi hızlı bir şekilde dehidrate olabilir. Bu durumun etkilerini gidermek için, cildi derinlemesine beslemek ve mükemmel şekilde nemli tutmak önemlidir. Cildin yenilenmesine ve kırışıklıkların görünümünü önlemeye ek olarak, hem zeytin hem de nemlendirici iki bileşendir. Yoğurt pürüzler gidermek ve yumuşaklığı sağlamak için idealdir.

 • İki yemek kaşığı sade yoğurt
 • Bir çorba kaşığı bal
 • Bir çorba kaşığı zeytinyağı

Bir kapta, yoğurt bal ile karıştırılır ve sonra zeytinyağı ilave edilir. Maskeyi boynun derisine sürün. 20 dakika boyunca hareket etmesine izin verin ve son olarak bol miktarda soğuk suyla temizleyin.

3. Boyun Hatları İçin Muz ve Gül Suyu: Gül suyu tonlaştırıcı, canlandırıcı, antienflamatuar ve yumuşatıcıdır ve muz cilde pürüzsüz ve sağlıklı olması için gereken hidrasyonu verir.

 • Bir olgun muz
 • Dört yemek kaşığı gül suyu

Muzu soyun ve ezin. Daha sonra gül suyunu muzun içine ekleyin ve homojen bir karışım elde edene kadar işleyin. Maskeyi doğrudan boynunuza uygulayın. 20 dakika bekleyin ve bitirmek için bol miktarda soğuk veya ılık suyla çıkarın.

4. Boyun Çizgileri İçin Elma Sirkesi Ve E Vitamini: Elbette, cildin yaşlanmasının etkileriyle savaşmak için son derece moda hale gelen bir besin olan E vitamininin inanılmaz gençleştirici etkisini duymuşsunuzdur. E vitamini, cilde, tırnaklara ve saça hizmet ettiği için güzelliği korumak için esastır.

 • Yumurta sarısı
 • E vitamini kapsülü
 • Bir elma kaşığı elma sirkesi

E vitamini kapsülünü ezin ve üzerine bir elma kaşığı elma sirkesi ve yumurta sarısını ekleyin. Homojen bir macun elde etmek için iyice karıştırın. Uyumadan önce uygulayın, başınıza yukarı doğru bir masaj yapmak için pamuk kullanın. Sonra ılık suyla durulayın.

5. Boyun Çizgileri İçin Salatalık ve E Vitamini: E vitamini boyun çizgileri için mükemmel olabilir ve bu sefer, onu dermis onarımı ve canlılık için salatalık, mükemmel yemekler ile karıştırmayı öneriyoruz.

 • Bir salatalık
 • İki kapsül E vitamini

Salatalığı soyun, kesin ve karıştırıcıya ekleyin. Salatalık işleyin ve sonra E vitamini ekleyin. Yeniden işleme, maskeyi boyun çizgileri üzerine uygulayın. 20 dakika bekleyip durulayın.

6. Boyun Çizgileri İçin Ananas: Ananas antioksidanlar bakımından zengin meyvelerden biridir. Alfa hidroksil asit içeriği yaşlanma süreciyle mücadele ettiğinden boyun kırışıklıklarını ananas suyuyla tedavi edebilirsiniz.

Küçük bir ananasın dörtte birini alın ve suyunu çıkarın. Bir pamuk topunu ananas suyuna batırın ve yüzünüze sürün. 5 dakika bekleyin ve ardından temiz suyla yıkayın.

7. Boyun Hatları İçin Süt Ve Salatalık:  Salatalık, cildinizi ferahlatacak doğal bir bileşendir. Kırışıklıkları gidermeye ek olarak, koyu lekeleri ve cilt lekelerini gidermek için de çok etkilidir.

Salatalığın yarısını alın, soyun ve onunla parçalar yapın. Parçalar öğütücünün içine yerleştirin, böylece bir kâğıt hamuru oluşacaktır. Şimdi ona bir çorba kaşığı çiğ süt ekleyin. İyice karıştırın ve boyuna uygulayın.30 dakika bekleyin ve suyla çıkarın.

Boyun Çizgilerinden Kurtulmak İçin Diğer İpuçları

1. Doğru Beslenmeye Dikkat Edin: Bol miktarda su, doğal meyve suları, meyve ve sebzeler yiyin, kırmızı etlerden ve rafine unlardan kaçının. Bu yiyeceklerin tümü vücudumuzda oluşan ve sağlığımızı ve cildimizinkileri etkileyen toksinler içerir.

2. Güneşten korumak: Güneş ışınları boyun cildini en çok yaşlandıran etkenlerdendir. Gerçekten de, boynumuzun derisi ince, hassas ve hassastır. Zaman zaman nemlendirmeyi veya güneş kremi uygulamayı unutmayın. Boynunuzu güneşin etkilerinden korumayı unutmayın.

3. Yağlı Masaj: Lokalize masajlar, boynun kan dolaşımını yeniden etkinleştirmek, cilt kasılmalarını azaltmak ve hücre yenilenmesini desteklemek için mükemmeldir. Bu masajları mükemmel bir doğal gençleştirici yağ uygulayarak yaparsanız, boyun çizgilerini azaltabilir ve önleyebilirsiniz. Yaşlanma karşıtı özelliği daha fazla olan yağlar arasında argan yağı, jojoba yağı, üzüm yağı, kuşburnu yağı ve buğday tohumu yağı bulunur.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.