Kadın Cilt Bakımı

Bikini bölgesi kılları / tüyleri nasıl alınır?

27.04.2015
401.773
Bikini bölgesi kılları / tüyleri nasıl alınır?

Bikini bölgesi veya genital bölge  kadınlar için hijyene en çok önem verilmesi gereken olan bölgedir. Bu nedenle bikini bölgesindeki tüyleri almak için kullanacağınız yöntemlerin bikini bölgesinde iltihaplanma, et batıkları gibi problemlere sebep olmayacak bir yöntem olmasına dikkat edin.

Bikini bölgesi ağrının en çok hissedildiği bölgedir ancak buna rağmen jilet kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü jiletle bikini bölgesi kılları almakla bikini bölgesinde et batıkları, iltihap ve sivilcelerin oluşumuna sebebiyet olacaktır. Çok sıcak ağda ile yapılan tüy alma yöntemi bikini bölgenizi yakabilir ve kızarıklıklara, tahrişlere neden olabilir.

Bikini / genital bölgesi kılları veya tüyleri cımbızla yardımıyla alabilirsiniz ama uzun süren bir epilasyon işlemi olacaktır. Epilasyon makinesi ile bikini bölgesindeki tüyleri almanız pratik bir çözüm olabilir ancak dikkat edin. Epilasyon makinesine bikini bölgesindeki nazik olan etinizi kaptırmayın ve tüylerin kırılmadan kökünden alınmasına dikkat edin.

Bizim size tavsiyemiz yine ağda olacak ama ılık ağdayı tavsiye ederiz. Ilık ağda ve lazer epilasyon yöntemlerinden birini kullanarak bikini bölgesindeki kıllardan kurtulmanızdır. Ilık ağdayı bikini bölgenizdeki tüylerin bulunduğu bölgeye sürün ve iki dakika bekletip tüylerin çıkış yönüne doğru çekerek alın.

Bikini / genital bölgesindeki tüyleri, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekerseniz cildinizi çok tahriş edersiniz. Bikini bölgesindeki tüy alma işleminiz ağda ile tamamladıktan sonra mutlaka nemlendirici krem sürün.

Kıl almadan sonra kremle yumuşattığınız bikini bölgesine bebek pudrası sürerek rahatlatabilir ve tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Pudra ile rahatlayan bikini bölgesi kaşınma sorununu da ortadan kaldırır.

Eğer imkânınız varsa bikini bölgesine tamamına lazer epilasyon uyarlayabilirsiniz. Bikini bölgesi lazer epilasyon seans sayısı 4 ile 6 seans kadar olur. Yani ortalama 4 ila 6 ay Arasında bikini bölgesinde olan kıllardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bikini bölgesi kılları mayo veya bikinide dışarıya kaçtığı zaman çok kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Özellikle plajda bikininin dışına kaçan bikini bölgesi kılları erkeklerin sizden kaçmasına neden olabilir. Bu kıllar sizin çok bakımsız ve temizliğe önem vermeyen bir bayan olarak lanse edecektir.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.