Kadın Cilt Bakımı

Aspirinin Cilde, Bikini Kıllarına ve Sivilcelere Etkisi

Aspirinin Cilde, Bikini Kıllarına ve Sivilcelere Etkisi

Uzmanlar aspirin hapının sadece ağrıyı azaltmadığını, hatta 10’dan fazla hastalığa iyi geldiğini de belirtiyor. Bunlardan bir kaçını sizlere sunuyoruz.

Bikini kılları yok eder

Aspirin Bikini bölgesindeki kıllardan kurtulmaya yardım eder. Bunun için 2 çorba kaşığı suda 2 tablet aspirini eritin ve oraya 3-4 damla limon suyu ekleyin. Bu bölgeleri temizledikten sonra karışım sürün, 2 saat sonra yıkayın. Bu işlemi 1 ay sürdürürseniz, istenmeyen tüylerden tamamıyla kurtulursunuz.

Güneş yanığını önler

Yazın gün altında kalmaktan kaynaklanan yanıklar eziyet vericidir. Daha sonra ciltte sulu baloncukların oluşmasına neden olur. Ancak güneş altında kaldıktan en az 1-2 saat sonra kabul edilen 2 adet aspirin hem yanığı, hem de suluğu azaltır.

Yumruları Yumuşatır

5-6 adet aspirini toz haline getirip yarım çay kaşığı limon suyu ve normal su ile karıştırın. Bu solüsyon yumru olan yere sürdükten sonra üzerini sıcak ve nemli bir bezle 10 dakika örtün. Aspirinin içeriğindeki asit yumruları yumuşattıktan sonra, bu yeri topuk taşı ile ovmak yeterlidir.

Sivilceleri Yok ediyor

Macar uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre, her gün alınan 125 miligram aspirin sivilcelerin ciltteki ömrünü yaklaşık 8 günden 5 güne kadar azaltır. Aspirin sivilcelere neden olan iltihabı da azaltarak, etkilenmiş bölgenin daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.