Kadın Cilt Bakımı

Arpa ile Vücut ve Cilt Temizliği

Arpa ile Vücut ve Cilt Temizliği

Arpa ile kabak peygamberler yemeği sayılır. Her ikisi vücut için oldukça yararlıdır. Arpa gerçekten bir vücut temizleyicisi. Vücudumuza birikmiş tüm atık maddelerinin temizlenilmesinde arpa eşsiz bir nimettir.

2 çorba kaşığı arpa 500 gram suda 10 dakika kaynatılır 20 dakika demlenilir süzülür günde 3 kez yemekten 1 saat önce 1 bardak içilir. Bu demleme böbrekleri hem iltihap temizler, hem de tuz ve kumdan. Bunu böbrek ağrısından muzdarip her insan toplam 1 hafta içtikten sonra hissedecektir.

Arpa demlemesi safra durgunluğu ve safra kumlarından eziyet çekenler için de faydalıdır. Öyle ki, bir süre içildikten sonra ağız acılığının gittiğini göreceksiniz.

Arpa demlemesi yüksek kolesterolü düşürür, karaciğeri temizler. Şeker hastaları arpa demlemesinden içse, bu şekerin kanda seviyesinin yükseltmesini önler..

Eklem ağrıları, özellikle revmatoidli poliartrit hastaları için arpa demlemesi içmek eklem ağrılarını ve şişkinlikleri azaltır.

1 bardak doğal elma sirkesine akşamdan 1 çorba kaşığı arpa karıştırın, sabah düşük ateşte 10 dakika kaynatın, soğuduktan sonra süzün, uçuk, egzama ve kaşıntılı cilde günde 3 kez vurun. Bu karışımın mükemmel etkisi verir.

Geç iyileşen egzama ve uçuklar için böyle de yapabilirsiniz – 1 avuç arpa ununa doğal elma sirkesi karıştırılarak yoğurulur, hamur gibi olana kadar yoğrulmuş hamuru uçuk  ve egzamaların üstüne koyup kapatın 2-4 saat bekletip sonra yıkayın.

Arpa demlemesinde zengin fosfor vardır. Fosfor beyin gelişimi için oldukça faydalıdır.

Arpa demlemesinin hazırlanılması: 2 çorba kaşığı arpa 3 bardak suda önce 4-5 saat bekletilir, 10 dakika düşük ateşte kaynatılır, süzülür, günde 3 kez yemekten 30 dakika önce 1 bardak içilir.

Arpa demlemesi ne kadar yararlı olsa da, arpa filizi daha fazla etkilidir. Öyle ki, günde 2 çorba kaşığı arpa 1 gün suda tutulur sonra sığ bir kaba serilir ve üstüne yaş pamuk konur, 2-3 güne çimlenme gerçekleşir. Filizlenmiş olan arpa yıkanır, salatalara karıştırılarak yenilebilir veya filizlenmiş arpa 2 bardak suda 1 gün bekletilir ve sabahleyin aç karnına içilir.

2 avuç arpa 3-4 litre suda 20 dakika kaynatılır süzülür banyo suyuna karıştırılarak banyo edilir cilt güzelliği, cilt parlaklığı ve cilt canlanması için mükemmel bir araçtır.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.