Kadın Cilt Bakımı

30 yaştan sonra sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanın püf noktaları

23.02.2019
494
30 yaştan sonra sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanın püf noktaları

Cildinizin 20 yaşınızda olduğu gibi parlak ve genç görünmesini istiyor musunuz? 30 yaştan sonra gereken bakım kuralları hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. 30 yaştan sonra cildimizde de değişiklikler başlar. 35 yaştan sonra ise her yıl geçtikçe hassaslaşan cildimizi sağlıklı ve parlak tutmak için şunları yapmalısınız.

1- Cildi nemlendirmek

Kararlı nemlendirme cildin altın kurallarından biridir. Cildinizin gençliğini, esnekliğini ve sağlığını korumak için önemli adım kaliteli nemlendirici kremden kullanmaktır. Cilt türünüze en uygun ürünü bulduktan sonra, cildinizin nem dengesini korumak için gün içinde 2-3 kez kullanın. Ayrıca cildinizin içeriden de nemi için bol miktarda su içmeyi de unutmayın.

2- Şekerden uzak durun!

Aşırı şeker almak erken yaşlanmaya neden olabilir. Yüksek düzeyde şeker ve basit karbonhidratlarla (hamur yemekleri, tatlılar vb.) zengin gıdalar kanda insülin seviyesini artırır. Kan dolaşımındaki şeker molekülleri kollajen ve elastin salgılama lifleri gibi proteinlere yapışarak zamanla cildimizin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bu da cildimizin hızla yaşlanmasına, kırışıklıklara ve pigment lekelerinin oluşmasına neden olur. Şekerden uzak durmanız hızlı metabolizmya ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

3- Her mevsimde güneşten korunun!

Cildinizin yaşlı görünmesinin en önemli sebeplerinden biri de pigment lekelerdir. Lekelerin önlemek için sadece yaz ve yaz aylarında değil, yıl boyu güneş ışınlarından korumak gerekir. Güneş koruyucu kremleri güneşin zararlı UV ışınlarının cildimize geçmesini ve hücrelere zarar vermesini önler. Güneş kremlerinin düzenli kullanımı sadece kırışıklıkların ve ağrı veren güneş yanıklarının görünmesini önlediği gibi bizi cilt kanserinden de koruyor.

4- Cilt bakımı için en uygun zamanın uyku saatinden önce olduğunu unutmayın!

Araştırmalara göre, cilt bakımı ürünlerinin içindeki aktif maddeleri biz uyurken kendisine daha fazla emer. Bu yüzden de en iyi bakım zamanı yatmadan önce sayılır. İlk olarak yüzünüzü su ile iyice temizleyin. Ardından tonik ile canlandırarak gece kreminizi sürün.

5- Ruhunuzu da besleyin!

Yaşadığımız psikolojik durumlar, stres de cildimizde hoş olmayan izler bırakıyor. Gün ortasında bir süre dinlenmek ruhumuzu dinlendirecek ve rahatlamamıza yardım edecek. Uzmanlara göre, meditasyon yaşlanma ile mücadelede bugüne kadar en güçlü ritüeldir sayılır. Kırışıksız, genç ve parlak görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız, her gün kendinize zaman ayırarak meditasyon çalışın.

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.