Kadın Cilt Bakımı

2012 Makyaj Modası / Simli Göz Farı

2012 Makyaj Modası / Simli Göz Farı

Simli Göz Farı

2012 Makyaj Modası / Simli Göz Farı

Kadınların etkili ve güzel bir bakışı erkekler üzerinde öyle bir etki oluşturuyorki çok cazibeli kadınlar bile bunun farkında değilleri. Etkili ve güzel bir bakış ise güzel bir göz makyajı ve etkili bir göz farı ile daha kolay elde edilebiliyor.

2011 yılının makyaj modasında iki renkli uygulamalar, iki rengin karışımıyla elde edilen koyu renk farlar seçilirken bu trend 2012’de yerini simli farlara bırakıyor. Peki, 2012 makyajındaki diğer trendler nelerdir? Dermatolojik tüm detayları bizlerle paylaşıyor.

Neşeli ve etkili  bakışlar ön planda olacak

Göz makyajına önem veren hanımlar ve kaş sürmeyi başarabilenler yaşadılar. Neşeli ve etkili bir bakış sağlamak için üst kirpiklerin diplerinden çekeceğiniz kalemi biraz da uzatarak, yukarıya doğru şekillendirerek sürebilseniz bunu başarmış olacaksınız. Genellikle kullanılan renk siyah olmasına rağmen farklı renkler kullanarak da aynı derin bakışa sahip olabilirsiniz.

Çarpıcı renklerdeki göz farları bu sezon çok kullanılacak

Klasik far renklerini bu yıl unutun. Çarpıcı renklerdeki göz farlarını, göz kapaklarınıza ince olmayacak şekilde çekerek bunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Mavi ve tonları olmak üzere tüm parlak renkler bu yıl emrinize tebe. Burada unutulmaması gereken yüksek nokta makyajı uyguladıktan sonra yüzünüzdeki başka bir bölümü ön plana çıkarmayın ki, gözlerdeki vurgu etkisini yitirmesin.

Etiketler:

İlginizi Çekecek Diğer Konular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.